Haberler & Duyurular
VTYS 2 dersi Proje kontrolleri
VTYS 2 dersi Proje kontrolleri 7 Haziran Perşembe günü yapılacaktır.Kontroller sabah Laboratuar dersi saatinde başlayacaktır.Her grubun ayrı ayrı kontrol saati yakın zamanda duyurulacaktır.
Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN
Araş.Gör.Deniz DEMİRCİ
iubk seminerleri
22 Mayıs Salı günü Fakültemizdeki Mavi Salonda gerçekleşecek olan seminerlere herkes davetlidir. Seminer saatleri ve içeriği şöyle:
22 Mayıs 2007 Salı
11:30 - 13:00 Tarık Kranda - (Lead MSP, Technical) İ.Ü Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Görevlisi
Konu : C# 2.0 ve C# 3.0 ile Gelen Yenilikler
14:00 - 15:30 Mustafa Kılıçaslan - Microsoft Ortadoğu, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Stratejik İşbirliği Direktörü
Konu : Microsoft'un İşe Alım Süreci
Seminerlere özellikle 1. ve 2. sınıfların katılımını bekliyoruz. www.iubk.com İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü
İÜBK Seminerleri - Konu: Üniversite Sanayi İşbirliği (İnfina Yazılım)
15 Mayıs Salı günü "Üniversite Sanayi İşbirliği" konulu bir oturum gerçekleştirilecek. İnfina Yazılım'ın gerçekleştireceği oturum saat 13:00' da D-421'de olacak.
Not: Son sınıf öğrencilerinin özellikle katılımı beklenmektedir. (Ayrıca oturum sonunda İnfina Yazılım Stajer alma görüşmeleri geçekleşecektir.)
Ayrıntılı bilgi için bölümümüzden Ganim Altıok(ganim[at]altiok[nokta]net) ile irtibata geçebilirsiniz.
İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü
www.iubk.com
ProjeGSion 'dan Mansiyon Ödülü Bizde!
Microsoft Türkiye ve Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Kulübü işbirliği ile düzenlen Projegsion 2007 Bilişim Proje Yarışması’nda web’deki “Hayali Üniversite”ler yarışmasının GSÜ’deki finali 6 Mayıs’ta halka açık olarak gerçekleşti. Katılımcıların bir üniversitenin İnternet üzerinden verebileceği her türlü hizmeti içeren "hayali bir üniversitenin" web sitesini hazırlaması olarak belirlenen Projegsion 2007’de , yarışmacılar, Projegsion 2007’ye katılacakları Hayali Üniversite projelerini hazırlarken tasarım için Microsoft Expression® Web Tasarım aracını, programlama içinse Microsoft Web Developer Express ASP.net yazılımını kullandılar.

Bölümümüz öğrencilerinden Göksel Topuz ve Mehmet Andıç, "Arvant" isimli proje ile katıldıkları yarışmada özel mansiyon ödülüne laik görüldüler. Başarılarının devamını diliyoruz.
Bilgisayar Mimarisi soru çözümleri
Forumda şurada duyurulduğu üzere Bilgisayar Mimarisi soru çözümleri 17.05.2007 tarihinde saat 12:00 - 13:00 arası yapılacaktır.
Ödev teslim saatide aynı şekildedir.
Araş.Gör.Muhammed Ali AYDIN
Prog. Lang II Proje ve Uygulama
Projenin dökümanına ve örnek uygulamasına, dersin mail grubunun sayfasında Files bölümünün altında Projeler klasoründen erişebilirsiniz. (MyArray.rar dosyası). Projeye başlamadan önce mutlaka rar dosyasi içindeki örnek uygulamayı çalıştırarak istenen mekanizmayı inceleyiniz.
Veritabanı Yönetimi Sistemleri 2 Projeleri
Forumda şu başlıkta da belirtildiği üzere.
VTYS 2 Proje Konu ve Kuralları Hakkında.. adlı döküman bölüm web sayfasında Dosyalar kısmına eklenmiştir. Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN'ın kapısında asılı olan bilgileri içermektedir.
bölüm sitesi duyuru sayfası
24.04.2007 tarihine kadar grupların belirlenmesi ve listelere yazılması gerekmektedir.
Araş.Gör.M.Deniz Demirci
Araş.Gör.Zeynep Gürkaş Aydın
Bahar Dönemi Vize Sınav Programı
Bahar dönemi vize sınav programı açıklanmış. Forumda linki verilen sınav programını word formatında şurdan indirebilirsiniz. 2006-2007 Sınav Programı
IUBK Seminerleri
Web Programlamaya Giriş ve PHP
Seminerin konuşmacısı benim (Şafak Özpınar) ve içerik genel hatlarıyla şu şekilde olacak:
- Web tabanlı programlama mantığı
- PHP'nin avantajları
- PHP dilinin gelişimi
- PHP kodlama
- Web sayfalarında dinamik içerik
- Web veritabanından faydalanma
Yer: Bilgisayar Mühendisliği D-421 Tarih: 2 Nisan 2007 Pazartesi (13.00 - 14.30)
Prog. Lang. 2 Mail grubu
Programming Languages II ders icçi iletişimi için kullanılacak yahoo mail grubu açılmış bulunmaktadır. Dersi alan öğrencilerin gruba üye olması beklenmektedir. Grubun web sayfası : http://groups.yahoo.com/group/iuproglang2/ Ayrıca son derste bahsedilen linked list uygulamasına da grup sayfası altındaki files bölümünden ulaşabilirsiniz. Kayit.txt isimli dosyayi C dizini altina kopyalamayı unutmayınız.
Algoritma Analizi Dersi Projesi
Arkadaşalr haberin devamında algoritma anlizi 2 dersinin projesi bulunmatadır. Herkese kolay gelsin
Kriptoloji II Dersi Sunum takvimi
Arkadaşlar haberin devamında Muhmmed beyin belirlediği sunum takvimi ve sunumların nasıl yapılacağına dair bilgiler bulunmaktadır
Ders Kaydı ve Ders Programı ile ilgili Duyurular.
Arkadaşlar haberin devamında ders kaydında yeni yönetmeliğe göre gelen değişiklikler hakkında bilgiler ve ders programınızın şu anki son hali bulunmaktadır.
İş ilanı
Şu an dördüncü sınıfta olan ve okul bitene kadar yarı zamanlı çalışıp okul bitiminde tam zamanlı çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlar güncel öz geçmişlerini Muhammed hoca'ya e-posta atabilirler.
aydinali {x} istanbul {x} edu {x} tr
Programming Lang. I Telafi Sonuçları
Programming Languages I Dersi telafi sınavı sonuçlarına ulaşmak için http://www.kranda.com/pro_lang_telafi_notlari.html adresini ziyaret edebilirsiniz.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9