Konuyu görüntüle
IUCODERS FORUM > Duyurular > Okul ile ilgili > Üniversitemi Bıraktım,Tekrar Hazırlanıyorum(Yardım)
Yazar
gitarist


avatar

Kayıt: 15.05.2014
15.05.2014-18:58 #79106
Merhabalar,
İçinde bulunduğumuz eğitim yılında Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini kazandım.Üniversitede hazırlık okuma zorunluluğu yok. Ben de hazırlık okumadım.Okulu bu sene bıraktım ve üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum.Hedefimin ilk sırasında İst. Üni Bilgisayar Mühendisliği(ağırlıklı olarak i.o) var. Tüm çabalarım bu bölümü kazanmak için.Sizce bir üniversitede bilgisayar mühendisliğini bırakıp ist. üni. için hazırlanmam doğru mu?Ayrıca üniversitenin fiziki özellikleri ve İstanbul'daki konumu pek alakadar etmiyor. Çünkü Avcılar'da ikamet ediyorum.İleride iyi firmalara girmek için kesin denilmese bile üniversitenin adına da bakıyorlar bir köşeden.Fikrimi değiştiren sebeplerden bir tanesi de buydu.Bir diğeri de;
1-Sizce bu okulu neden seçmeliyim?
2-Sizce bu okulu neden seçmemeliyim?

Yazar
orhan


avatar
istanbul
admin
Kayıt: 17.11.2005
15.05.2014-22:40 #79107
öncelikle çok saçma birşey yapmışsın. etrafımda envai çeşit üniversiteden mezun adam var. üniversitenin adının en azından bizim sektör için çok da önemli olmadığını düşünüyorum. üniversite tekirdağda istanbula çokda uzak değil. istanbulun hertürlü nimetinden de faydalanma şansın varken neden boyle bir tercih yaptım bilmiyorum. tavsiyem yeteneklerini daha keskin hale getirmen yönünde olur. çok çalış çok öğren bunun karşılığını da alırsın. ben üniversitenin adıyla biryerlere geleyim ordan da bir şekilde yolumu bulurum diyorsan yanlış düşünüyorsun.

N/A
Yazar
wardom


avatar
Kirklareli
admin
Kayıt: 12.11.2006
18.05.2014-20:08 #79109
 
İçinde bulunduğumuz eğitim yılında Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini kazandım.Üniversitede hazırlık okuma zorunluluğu yok. Ben de hazırlık okumadım.Okulu bu sene bıraktım ve üniversite sınavına tekrar hazırlanıyorum.Hedefimin ilk sırasında İst. Üni Bilgisayar Mühendisliği(ağırlıklı olarak i.o) var. Tüm çabalarım bu bölümü kazanmak için.Sizce bir üniversitede bilgisayar mühendisliğini bırakıp ist. üni. için hazırlanmam doğru mu?


Buradan anladığım kadarıyla sen bilgisayar mühendisliğini değil üniversiteyi seçmişsin. Orhanın da dediği gibi hiç mantıklı değil. Tüm çabalarını evin yakın diye İstanbul Üniversite'sinde okumak yerine, zaten kazandığın üniversitede 1 sene kendini geliştirmeye harcayabilirdin. Kendine ileride yapacağın işte temel hazırlayabilirdin. Önemli olan üniversite bitirmek değil. Her sene binlerce bilgisayar mühendisi mezun oluyor. İş tamamen kendini geliştirmekte.

 
Ayrıca üniversitenin fiziki özellikleri ve İstanbul'daki konumu pek alakadar etmiyor. Çünkü Avcılar'da ikamet ediyorum.


Güzel. Zira bu kampüs için 1978 yılında kuruluş amacıyla nasıl bir inşaat başladıysa hala devam ediyor. Evine yakın olması güzel. Yol parası vermezsin.

 
İleride iyi firmalara girmek için kesin denilmese bile üniversitenin adına da bakıyorlar bir köşeden.Fikrimi değiştiren sebeplerden bir tanesi de buydu.


Ben bayılıyorum böyle firmalara. "Biz sadece boğaziçi üniversitesi mezunlarını alıyoruz", "Sadece Boğaziçi, odtü ve itü mezunları başvurabilir".. O afra tafralar.. Kurumsalız biz bik bik bik.. Sayıları azalsa da babadan oğula nesil oldukları için sayıları bitmedi böyle firmaların. Çalışma zaten böyle yerlerde. Bu tip firmalarda senin yaptığın mantıksız hareket gibi kişisel yeteneği ve bunu geliştirmekten çok mezun olduğu üniversiteyi önemseyenlerden.

 
Sizce bu okulu neden seçmeliyim veya seçmemeliyim?


Okulu bırakmışsın artık. Bu veya başka bir üniv farketmez. Kendini geliştirmeye odaklan yeter.

www.sonergonul.net

Yazar
asderx20


avatar
istanbul
Kayıt: 08.11.2010
30.05.2014-10:55 #79117
bence sen bilgisayar mühendisliğine hemen iş bulmak için seçmişsin ama bölüme ısınamadıysan ve sana zor geliyorsa sağlık sektörünü seç derim kolay bitirirsin . hemşire arkadaşlarım haftada 2 gün çalışarak 4 bine yakın alıyorlar kulağına küpe olsun, hazırlanırken zaten puanın kırılacak en azından hemşireliği tutturabilirsin.

Gidemedi?in yer senin de?ildir.Yazar
gitarist


avatar

Kayıt: 15.05.2014
02.06.2014-05:59 #79120
Aslında bölüme ısınmama gibi bir durum yok. Üniversiteye ısınamamam söz konusu. Kafamdaki asıl hedefi gerçekleştirdikten sonra yazılım hayatına atılmak planlarımdan biri. Teşekkür ederim yorum için.

Del.icio.us
Digg
Facebook
Furl
Google
Blink
Simpy
Spurl
Y! MyWeb