Konuyu görüntüle
IUCODERS FORUM > Genel > Gündem > Hakkari'deki bir kaç çocuğun eğitim masraflarını karşılıyoruz
Yazar
hilal


avatar

Kayıt: 19.01.2008
22.05.2014-21:20 #79111
Merhabalar arkadaşlar,

Soma'da yaşanan felaketten sonra işçi ailelerinin söylediği , aslında emekli olmuştu 3 çocuk okuttuğumuz için madene geri döndü , sözlerinden sonra biz niye bişey yapmıyoruz ki diye düşündük.
Soma'yla ilgili yardım kampanyaları başlatıldığı için Türkiye'nin gelir düzeyi düşük başka bir ilini kendimize seçelim ve elimizden geleni yapalım dedik.
Hakkari'yi seçtik ama yardımda bulunacağımızı aileyi gidip görmemiz biraz zormuş, oralara ulaşım o kadar basit değilmiş düşündüğümüz kadar, memleketi Hakkari olan bir arkadaşımız da bize bu konuda yol gösterirse çok iyi olur.
Hakkari valiliğiyle iletişime geçtim, öncelikle çok teşekkür ettiler, çok minnettar olduklarını, bizim için araştırma yapacaklarını söylediler. Ben 2 aile dedim ama 2 ailenin toplam kaç çocuğu olur, bizim gücümüz ne kadarına yeter, henüz bilmediğimden konuyu belki katılmak isteyen olur diye sizlerle de paylaşmak istedim. Belki katılım fazla olursa aile sayısını bile arttırabiliriz.
Belki yanlış yere başlık açtığımı düşünüyorsunuz ama öğrenci arkadaşlar değil de bu foruma mezunların da uğradığını biliyorum.
Soruları olan arkadaşlar, benimle özel mesajla iletişime geçebilir.
Umarım bişeyler başarabiliriz, ortaya çok güzel sonuçlar çıkar.

Teşekkür ederim...

Del.icio.us
Digg
Facebook
Furl
Google
Blink
Simpy
Spurl
Y! MyWeb