Haberler & Duyurular
Veriyapıları ve Algoritmalar Dersi Lab Ödevi
Bugün Şafak hanım rahatsızlığı nedeniyle laboratuara gelemedi. Ödev olarak; İkili ağaca eleman ekleme ödeviniz var. Ödev içeriği olarak yazılacak programda. Kaç adet kayıt alınacağının sayısı kullanıcıdan istenecek. Belirtilen(Kullanıcıdan Alınan) sayı kadar kayıt kullanıcıdan istenecek, Alınan kayıtlar ikili ağaca yerleştirilecek. Bu işlemler sonunda ağaçtaki kayıtlar Listelenecek. Ödev teslimi Perşembe günü akşamına kadar Şafak Durukana yapılacaktır.
Sistem Programlama Lab
29 Ekim Pazartesi günü tatil olduğu için, bu hafta sistem programlama lab. saatinde (25 Ekim 2007 14:00-15:45 arası) Derya Hanım ders işleyecek. Dolayısıyla lab. çalışması yapılmayacaktır ve 2 grubun da derse 14:00'de gelmesi gerekmektedir. Duyurulur...
Araş.Gör. Şafak DURUKAN
Sistem Programlama
Önümüzdeki haftadan itibaren, dersi alanlar tek ve çift öğrenci numarasına sahip olmalarına göre 2 grup halinde lab'a geleceklerdir. 25.10.2007 Perşembe günü ilk grup tek numaralı öğrenciler olacak ve saat 14:00'de; ikinci grup (çift numaralılar) ise 14:50'de derse gireceklerdir.
Arş. Gör. Şafak DURUKAN
Veri Yapıları Lab
Önümüzdeki haftadan itibaren, dersi alanlar tek ve çift öğrenci numarasına sahip olmalarına göre 2 grup halinde lab'a geleceklerdir. 24.10.2007 Çarşamba günü ilk grup tek numaralı öğrenciler olacak ve saat 14:55'te; ikinci grup (çift numaralılar) ise 15:50'de derse gireceklerdir.
Bu hafta verilen ödevi (banka gişesi) teslim etmeyenlerin, en geç yarın saat 16:30'a kadar sdurukan[at]istanbul[nokta]edu[nokta]tr adresine, öğrenci numaraları ve ödev numarasıyla beraber göndermeleri gerekmektedir. 16:30dan sonra gelen mailler değerlendirmeye alınmayacaktır (Örnek mail başlığı :1306000006 LAB1)
Arş. Gör. Şafak DURUKAN
Ders Kayıt Onayları
Aşağıda isimleri yazılmış olan öğrencilerin danışmanları Arş.gör Pınar KIRCI , Arş.gör.Derya YILTAŞ ve Sibel SENAN KUCUR'a
Acilen
18-10-2007 saat 16.00 a kadar ders kaydı için gelmeleri gerekmektedir.
SÜLEYMAN KATMAN – 13060030067
SELİN GÖRGÜLÜ – 13060060006
MUHAMMET ENSAR ODABAŞ - 13060060061
MUSTAFA MÜCAHİT TOZLU - 1306020051
Bitirme Projeleri I (Konu Başlıkları)
Aşağıdaki Linkten Bitirme Projeleri için Hocalar bazında ve kontenjan bazında listeyi temin edebilirsiniz. Toplam 67 Kontenjan bulunmaktadır. Bitirme 1 alan öğrenci sayısı 61dir. Dolan kontenjan için fazladan öğrenci alımı yapılmayacaktır. Halim Hocanın iki adet konu başlığında Alcatel firmasından kaynaklanan bir değişiklik oldu. Değişen konular; Voip Sistemlerde Güvenlik , "IPTV Platform üzerinde Uygulama Geliştirme" Yerine açılan konular Dosyada mevcut. KONU BAŞLIKLARI

Halim Hocadan Bitirme Almayı düşünen arkadaşlar (Forumda) belirtilen konular hakkında detaylı bilgi almak ve ön mülakat için 19.10.2007 Cuma Kriptoloji Dersinden sonra Araş. Gör. Muhammed , Tarık ve Özgür'ün katılacağı bir toplantı yapılacaktır.
Haydi Kitaplar Kulübe
Bilgisayar Kulübümüzde kitap değişimi başladı. Eski ders kitaplarını getirmek isteyen arkadaşlar kulübe getirebilir, bu ders kitaplarını almak isteyen arkadaşlarda kulüpten talepte bulunabilirler. Ayrıntıları burada bulabilirsiniz.
Programming Lang.2 Final Sonuçları
Programming Languages 2 dersi dönem sonu final sınav sonuçlarına http://www.kranda.com/sinav_sonucu_pl2.xls adresinden ulaşabilirsiniz. Finalden başarısız olan arkadaşlara bütünleme sınavında başarılar dilerim.
MEZUNİYET TÖRENİ İLE İLGİLİ
MEZUNİYET TÖRENİNE KATILMAK İÇİN İSİM YAZDIRAN ÖĞRENCİLER 20.06.2007 TARİHİNE KADAR İMZA KARŞILIĞINDA DAVETİYELERİNİ VE 50 YTL KARŞILIĞINDA DA KEP VE CÜPPELERİNİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİNDEN ALMALARI GEREKMEKTEDİR. TÖREN SONRASI KEP VE CÜPPELER İADE EDİLDİĞİNDE PARALAR DA İADE EDİLECEKTİR. AYRICA TÖRENE KATILACAK ÖĞRENCİLER VESİKALIK RESİMLERİNİ MAİL İLE ARAŞ.GÖR. SELÇUK SEVGEN'E GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.
Mezuniyet hakkında
Mezuniyete katılacak olan arkadaşlar ayın 15'ine kadar sekreterliğe isimlerini bildirmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra yalvarmak bile para etmez :) . MEzuniyete bu sene dördüncü sınıfta olan yada mezuniyet dönemi bu sene olan kişiler katılabiliyor.
  1 2